Autobusová linka 166 bude prodloužena do sídliště

Trvalá změna autobusové linky 166.

od začátku školního roku dojde ke změně trasy linky 166. Po příjezdu od Čakovic linka pojede u hřbitova rovně po Bělomlýnské, dále kolem školky a po Schoellerově ulici do sídliště Čakovice. Úprava umožní přímé spojení ze sídliště do jihovýchodní části Čakovic (a naopak).

Pro linku 166 ve směru do sídliště jsou zřízeny nové zastávky „Hamplova” (u hřbitova) a dále Třeboradice (u zdi zahrady školky) a samozřejmě také konečná v sídlišti.

Směrem do centra pojede linka 166 ze sídliště do zastávky Třeboradický hřbitov (na Schoellerově, dosud Králova) a dále přes zastávku Třeboradice a Hamplova (dosud Králova v Bělomlýnské) a poté po své pravidelné trase.

 Se změnou trasy dochází ke změně názvu zastávek Králova. V Bělomlýnské ponese nově název Hamplova (podle přilehlé ulice) a na Schoellerově ulici ponese název Třeboradický hřbitov.

 V souvislosti se slibem eliminovat počet odstavovaných vozidel na nepřehledném místě u kostela v Třeboradicích vyřešíme také odstav pro linku 110. Ta bude nově ukončena až v ulici U Hřbitovů, kde bude linka končit v zastávce Třeboradický hřbitov a bude zde manipulovat. Poté bude mít nástupní stanici v zastávce Třeboradický hřbitov (za rohem na Schoellerově ulici) a dále se bude vracet zpět přes zastávku Třeboradice (v Schoellerově ulici).

166

Aktualizováno: 21.08.2023 – UMC_108 UMC