www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:ČTVRTEK 29.10.2020 SVÁTEK MÁ:SILVIE}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Otázka: Zastávka MHD (Tumova Magdalena 21.10.2015 12:17)
Dobry den ,chtěla bych se zeptat zda se bude také měnit autobusová čekárna v Polabské ulici s názvem Čakovice.Tato zastávka je již několik let v dezolátním stavu a přitom je zde velká koncetrace lidí.A to nemluvím ani o pozemku za zastávkou,který je zarostlý a plný odpadků.
Také se chci zeptat na dům, který je na rohu ulice Polabská, Petříkova č. p. 112/8 zda se bude někdy rekonstruovat.
Ještě mi nedá zkritizovat dopravu v Polabské ulici. Auta zde jezdí velkou rychlostí málo kdo jede 50 km v hodině, proto jsou zde často dopravní nehody a již se tu bojíme přecházet silnice. Děkuji za vaše odpovědi s pozdravem Tůmová.
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 22.10.2015 13:37)
Dobrý den.
Děkujeme Vám za dotaz. Zastávka na Polabské ulici není v majetku městské části. Když jsme před cca rokem a půl chtěli tuto zastávku vyměnit, byli jsme vlastníky upozorněni, že nesouhlasí s umístěním nové zastávky.
Rovněž pozemek za zastávkou je soukromým vlastnictvím. Dům v Petříkově ulici bychom rádi upravili na zdravotní středisko, bude záležet na dostupných finančních zdrojích. Investiční prostředky nyní prioritně míří především do posílení kapacit základní školy. O situaci na Polabské (nedodržování rychlosti) jsme opakovaně informovali složky policie s žádostí o měření rychlosti. Vlastník resp. správce komunikace Polabská po našich intervencích před cca 10 lety postavil na všech přechodech na čakovické části Polabské ulice ostrůvky pro snazší přecházení vozovky a zúžil komunikaci (vytvořením parkovacího zálivu). Na náklady městské části jsme také nechali při vjezdu do Miškovic a do Čakovic ze stejného důvodu instalovat měřiče rychlosti. Jiné opatření se aktuálně neplánuje. Návrhy či stížnosti týkající se provozu na komunikaci Polabská je možné řešit také s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, která je správcem této komunikace. Ta také může příslušným orgánům státní správy sama navrhnout a následně provést další případné úpravy této komunikace.
Hezký den.
S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Autobus do Kbel z Miškovic (Bronislav Matúš 18.10.2015 17:51)
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jestli se už řeší a kdy bude jezdit autobus do Kbel z Miškovic a jestli by pak z Kbel nemohl pokračovat do Letňan k metru?

Děkuji za odpověď
S pozdravem,
Bronislav Matúš
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 20.10.2015 13:56)
Dobrý den.
Děkujeme za dotaz. Požadavek naší městské části na zřízení linky z Miškovic do Kbel se řeší kontinuálně od zrušení linky 202. Požadavek z městské části (v tomto případě společný požadavek MČ Čakovice a MČ Kbely) ovšem neznamená zřízení linky.
Na to je nutné získat finance z rozpočtu hlavního města Prahy. Někdy se taková věc nemusí vůbec podařit. V tomto případě se snad již blížíme v horizontu měsíců k závěru, dokud ovšem nebude věc s konečnou platností domluvena, není nic jistého.
V současné době se uvažuje o zřízení linky od 13.12.2015. Linka by měla jezdit v 60 minutových intervalech pro základní zajištění dopravní obslužnosti zejména z Miškovic ke vlaku linky S34 (linka se uvažuje v úseku Nám. J. Berana - Miškovice - Nádraží Kbely). Vedení takové linky dále než do Kbel, ale není ekonomicky možné a bude nutné přestoupit např. na linky 185 či 201. Na linku, v případě jejího odsouhlasení, bude nasazen midibus.
S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: cyklo a průjezd kolem Baumitu (Eva Maxová 12.10.2015 18:59)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v jaké fázi je případná cyklostezka kolem Čakovic/přes Čakovice...

Zároveň bych chtěla poprosit, zda by bylo možné umístit nějaké zrcadlo do zatáčky u Baumitu. Jezdí tam nákladní auta, pak osobní do RF a do autoservisu a chodí tu hodně pěších s kočárky, dětmi, jezdí cyklisté... v zatáčce jsou vysoké keře a dopravní situace tam není přehledná.
Děkuji, Eva Maxová
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 22.10.2015 13:36)
Dobrý den.
Cyklostezek je plánováno v městské části více. Na některé jsou připraveny v rámci projektové dokumentace (část u Mratínského potoka), nebo se toto chystá (Severní rozšíření lesoparku "Havraňák", revitalizace Mratínského potoka), některé toto nevyžadují a pouze se připravuje jejich vyznačení a oprava či úprava povrchu (A287, A27, A280), někde se zavázal vystavět je jiný investor (Čakovický park). Pravdou ale je, že investiční prostředky věnuje městská část především do školství a za jinak nezměněných podmínek je s ohledem na nákladnost cyklostezek těžké vyčleňovat finance z rozpočtu naší městské části. Pokud se podaří v rozpočtu MČ části vyčlenit potřebné finance, došlo by v roce 2016 k opravě povrchu cyklostezky A27 a úpravě (vyznačení a rozšíření) části cyklostezky A287. Bude-li to možné (a schváleno příslušnými úřady, které toto povolují, bude také vyznačena cyklostezka A280 a povolena jízda na společném chodníku s chodci ve sdruženém režimu). U Baumitu se právě s orgány státní správy projednává nový chodník, který by měl zdejší situaci chodcům výrazně zlepšit.
Hezký den.
S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Vratenska - poulicni osvetleni (Jana Budáčová 11.10.2015 21:26)
Dobry den, pred objektem Vratenska 24 nesviti ani jedna poulicni lampa,i kdyz v lonskem roce a snad i v lete svitily obe lampy. Na koho se prosim mohu obratit,aby s tim neco udelal. Ulice je po setmeni opravdu temna.
Predem dekuji za odpoved
Jana Budacova
Odpověď: (Kateřina Marszálková 21.10.2015 10:09)
Dobrý den,
problém s lampami jsme nahlásili na Eltodo, takže by se na nápravě mělo pracovat. Běžně se poruchy hlásí přímo na Eltodo - tel: 800 101 109 (každá lampa má svoje číslo, nebo ulici s číslem popisným).
S pozdravem, Kateřina Marszálková - vztahy s veřejností
Otázka: "rekonstrukce" silnice v ulicích Tryskovická a Za Cukrovarem. (Petr Brettschneider 7.10.2015 14:22)
Dobrý den,
kdy by měla být hotova "rekonstrukce" silnice v ulicích Tryskovická a Za Cukrovarem.
Děkuji PB
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 21.10.2015 10:10)
Dobrý den.
Děkujeme za Váš dotaz. Silnice se nyní rekonstruuje pouze v ulici Tryskovická (rozšíření na dva pruhy). Tato rekonstrukce by měla být dokončena nejpozději do konce roku.
V úseku bude ale ponecháno ještě jedno místo o délce cca 20 metrů, kde zůstanou zatím panely (a bude zde jednopruhový průjezd) a dojde zde na jaře k přeložce horkovodu. Původně měla být přeložka dokončena do doby rekonstrukce komunikace, ale z důvodů technicko - administrativních k přeložce dojde až na jaře. Poté bude celý úsek na Tryskovické obousměrně průjezdný po novém povrchu. V ulici Za Cukrovarem dojde jen k lokálním opravám výtluků, k větší rekonstrukci by zde mělo dojít až těsně před dokončením výstavby bytového souboru Čakovický park.
S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Zřízení STOPky na křižovatce za žel. přejezdem směr Hovorčovice (Monika Bíbová 13.9.2015 11:27)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, kam se mám obrátit s žádostí o instalaci dopravní značky "STOP". Jedná se o křižovatku za železničním přejezdem směrem Hovorčovice. Dle mého názoru by bylo vhodné na vedlejší silnici, která vede od Globusu zřídit značku "STOP". Denně tu jezdím a opravdu každý týden se setkávám s tím, že auta přijíždějící z vedlejší silnice přednost nedávají. Zrcadlo tam je, ale zřejmě nestačí. Bohužel již mám i tu zkušenost, že mi na tomto místě nebyla dána přednost a došlo k dopravní nehodě. Děkuji za odpověď a za Váš čas. S pozdravem Monika Bíbová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 14.9.2015 14:03)
Dobrý den,
děkujeme za Váš podnět. Uvedená komunikace je ve správě TSK, kam Vaši připomínku přeposíláme. Podle mých informací je tento problém již v řešení s odborem dopravy.
S pozdravem, Kateřina Marszálková - vztahy s veřejností
Otázka: (Hana Horáková 13.9.2015 10:08)
Dobrý den,mám prosbičku,,v listopadu mi končí platnost ŘPrůkazu,prosím kde si mám žádat o vydání nového ŘP a když mi končí konec listopadu a kdy ?bydlíme Vyhlídkova 764/13 Čakovice,,,,,,děkuji upřímně za brzkou odpověď Hanka Horáková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 14.9.2015 10:29)
Dobrý den,
řidičské průkazy pro žadatele s trvalým pobytem nebo obvyklým bydlištěm na území hlavního města Prahy vydává: REGISTR ŘIDIČŮ ODBORU DOPRAVNĚSPRÁVNÍCH ČINNOSTÍ MAGISTRÁTU HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY. Podrobné informace k vydání řidičského průkazu najdete na http://www.praha.eu/jnp/cz/potrebuji_resit/zivotni_situace/dopravnespravni_cinnosti/registr_ridicu/registr_ridicu-ridicske_prukazy_vystaveni_vymena.html.
S pozdravem, Kateřina Marszálková (vztahy s veřejností)
Otázka: Oprava budovy pekárny (Lucie Toušková 31.8.2015 12:21)
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně rekonstrukce budovy bývalé pekárny ny ulici cukrovarské.
Pokud je v tomto objektu plánovaný nějaký obchod, bude vybudován i bezbariérový přístup?
Děkuji moc za odpověď

Toušková
Odpověď: (Markéta Baťková 15.9.2015 8:41)
Dobrý den,
na pronájem objektu bývalé pekárny v ulici Cukrovarská č.p. 20 je v současné době MČ Praha - Čakovice vypsán záměr. Případné řešení bezbariérového přístupu bude na novém nájemci. MČ bezbariérový přístup nepožaduje.
S pozdravem, Markéta Baťková - OBHSB
Otázka: sekání trávy (Jindra Martinková 26.7.2015 22:57)
Dobrý den, bylo by prosím možné posekat vysokou trávu v okolí provizovního chodníku v ul. Kostelecká - od kruhového objezdu u Globusu. Děkuji za všechny občany tam chodící
Jindra Martinková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 27.7.2015 13:29)
Dobrý den,
ulice Kostelecká není ve správě Městské části Praha – Čakovice. Požadavek na posekání trávy byl nahlášen na MHMP.
S pozdravem, Lenka Maříková (Odbor rozvoje a údržby obce)
Otázka: rekonstrukce chodníku (Jana Vejvodová 11.7.2015 19:57)
Dobrý den,
v ulici Krystalová, jako v jedné z mála ulic v severní části Čakovic, nebyla provedena rekonstrukce chodníku. Kdy můžeme očekávat její realizaci?
Děkuji za odpověď,
Jana Vejvodováí
Odpověď: (Kateřina Marszálková 13.7.2015 13:14)
Dobrý den paní Vejvodová,
bohužel v městské části je ještě mnoho ulic, které jsou před rekonstrukcí (zejména v Třeboradicích, u stadionu apod.). Tyto projekty větších rekonstrukcí ulic v minulosti hradilo pro městskou část hlavní město Praha. Rozpočet naší městské části bohužel na komplexní opravy silnic nepostačuje a tak jsme pouze na nejhorších úsecích schopni provádět lokální opravy či rekonstrukci kratších úseků, jako např. loni v Ostravické ulici. V minulém týdnu navštívila naši městskou část radní HMP pro infrastrukturu a věříme, že se nám podařilo vysvětlit, že bez pomoci HMP nejsme schopni v příznivém časovém horizontu docílit oprav komunikací v městské části. Konkrétní časový plán pro Krystalovou ulici však není stanoven. Infrastrukturní deficit do komunikací v naší městské části je několik set milionů Kč, když zároveň volné peníze v ročním rozpočtu městské části činí pouze jednotky mil. Kč. Za ty se snažíme opravovat především havarijní stav komunikací a chodníků. V případě uvolnění většího množství prostředků z rozpočtu Prahy by situace mohla být výrazně příznivější.
S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: dotazy ke stavbám (Eva Maxová 9.7.2015 20:28)
Dobrý den,
máme více dotazů, předem děkuji za odpověď:
1) Bude nějak řešen příjezd do 3.etapy sídliště? Většina řidičů jezdí přes ulici M.Podvalové. (V této souvislosti bych chtěla poděkovat za zpomalovací zařízení.)
2) Budou propojeny ulice Blachutova a Theinova pro pěší?
3) Co se staví vedle Globusu? Budou se v této souvislosti nějak upravovat silnice?
Uvítám ke všem otázkám nějaký časový odhad řešení.
Velice Vám děkuji.
S pozdravem
Eva Maxová
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 13.7.2015 17:25)

Dobrý den paní Maxová,

děkujeme za dotazy. Příjezd k 3. etapě (jakož i k 1. a 2. etapě) je možný kromě ulice Marie Podvalové i ulicí Za Cukrovarem a dále Tryskovickou. Současný stav vozovky je velmi špatný a bude předmětem následujících úprav ze strany investora bytového souboru Čakovický park. Dojde k rozšíření vozovky (dle stavebního povolení ze srpna 2014) v místě panelové části a k opravě výtluků. Přesný časový není k tomuto datu stanoven, již byl v minulosti investorem z technických důvodů odložen. Vyvíjíme maximální úsilí, aby se s touto stavbou započalo v nejbližším možném termínu, nejlépe ještě letos. Ulice Blachutova a Theinova budou propojeny pěší komunikací, aktuálně probíhá inženýring projektu (termín stavby není stanoven, MČ vydala 10.07.2015 souhlasné stanovisko). Vedle HM Globus se dostavuje původně plánovaný obchodní areál, povolený na základě územního řízení z roku 1999. Půjde o prodejnu ASKO nábytek. Vzhledem k tomu, že jde o stavbu mnoho let povolenou, tak bohužel není současně vyjednána jako vynucená investice jiné řešení dopravy. V roce 1999 bylo vyjednáno napojení na dálnici D8 a okružní křižovatka, která bohužel již kapacitně nedostačuje. Aktuálně se projektuje zkapacitnění této křižovatky (Kostelecká-Tupolevova), které jen obtížně půjde provést bez participace obchodního areálu, na jehož pozemky je nutné křižovatku rozšířit. Vlastník slíbil ochotu pomoci MČ a nabídl participaci na této křižovatce.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Přechod pro chodce (Voborník Jakub 6.7.2015 11:30)
Dobrý den,mohl by se už konečně vybudovat v třeboradicích přechod pro chodce se spomalovacím pruhem u zastávky králova?Nevim jestli jste si toho všimli ale chodí tu poměrně dost lidí ze zastávky a ze hřbitova rovnou přes silnici protože nemaj kde přejít a hlavně tu každej jezdí kolika chce takže se večer pomalu bojíte přejít ulici.Bylo by tedy možné aby ste s tim po 20 letech konečně něco udělali nebo budete radši čekat až tu někoho přejedou ?
Odpověď: (Kateřina Marszálková 9.7.2015 13:12)
Dobrý den, pane Voborníku,
omlouvám se za prodlení s odpovědí. Váš podnět je správný a děkuji Vám za něj. Odpovídá plánu rozvoje přechodů v městské části, který pochází z roku 2013. Konkrétně jde o navrhovaný přechod, který má v tomto plánu interní číslo 35 a je umístěn severně od zastávky Králova na Schoellerově ulici.
Konkrétně Vámi navrhovaný přechod poblíž zastávky Králova na zvýšeném zpomalovacím prahu předpokládá magistrátní projekt rekonstrukce všech komunikací v Třeboradicích.
Tento projekt je bohužel městem neustále odkládán. Zároveň se čakovická radnice snaží domluvit opravu Schoellerovy (a Bělomlýnské) ulice v Třeboradicích (správce je TSK hl.m. Prahy). Pokud by se podařilo docílit v dohledné době rekonstrukce této vozovky, nabízí se možnost přechod severně od zastávky Králova realizovat v rámci této rekonstrukce. Další možností je pak rekonstrukce na náklady MČ, což je věc možná, ale zároveň problematická, protože se upravuje majetek, který má spravovat někdo jiný (TSK) a to zároveň při faktu, že se zdaleka nedostává na všechny projekty, která naopak tato městská část má za úkol řešit.
Docílení vybudování druhé přechodu v této lokalitě, tedy přímo u čakovického hřbitova nelze bez zásadnější přestavby chodníkových těles a vozovky. Tato investice za současných podmínek nelze z rozpočtu MČ financovat. Nově zřizované přechody totiž nesmí překračovat normami danou šířku vozovky (ta je u vchodu do čakovického hřbitova nevyhovující) a musí mít nástupní hrany z chodníků přizpůsobené požadavkům bezbariérovosti, tedy musí být vhodné pro zrakově a pohybově postižené osoby (vodící linky, ukončovací dlažba apod.).
Ing. Jiří Vintiška.
místostarosta

Otázka: Koupaliště Čakovice (Fousová Kristýna 3.7.2015 22:25)
Dobrý den sice to není otázka ale opravdu nevím kam to mám napsat , aby se s tim něco udělalo. Chci se s Vámi podělit o mou letošní návštěvu koupaliště.Byla to jedna velká hrůza. Hned na začátku mě přivítala "milá " paní pokladní. Dále jsem byla překvapena , že jsem musela zaplatit vstupné za 9 měsíční miminko, to sem nikde ještě neviděla. Bazén byl špinavý , takže jsem tam syna raději ani nevzala. Sprchy nebyli puštěné , všude v bazénu bahno a tráva. Lidé se koupali v oblečení co přišli. Plavčik se tam chodí asi jen opálit. Odešla jsem ani ne po hodině. Všude krtince . Opravdu jsem byla velice zklamaná. Podívejte se na ostatní koupaliště a jejich cenové relace. S kvalitou koupaliště jste tedy opravdu drahý. Už mě tam tedy neuvidíte a myslím, že nebudu sama.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 22.7.2015 9:05)
Dobrý den, začnu popořadě dle Vašich připomínek. Koupaliště v Čakovicích je v soukromém vlastnictví TJ Avia Čakovice, která ho zároveň i provozuje. Je mi samozřejmě líto, že se Vám u nás nelíbilo. Nevím co znamená "milá" pokladní, tudíž se nemohu objektivně vyjádřit. Vstupné je takto stanoveno mnoho let a pokud znáte ceny na ostatních venkovních koupalištích v okolí, jistě víte, že je zdaleka nejnižší. Formálních 20 Kč za malé dítě je v podstatě poplatkem za kočárek, který samozřejmě zabírá také plochu bazénu. Nám to přijde adekvátní. Pokud jste koupaliště navštívila v době velkého počtu návštěvníků, mohl se bazén zdát opticky kalný, ale kvalita vody je kontrolována 3x denně a splňuje předepsaná kritéria. Není to uzavřený vnitřní bazén, takže přírodní materiál se do vody bohužel dostane. Sprchy nejsou puštěné pouze v době, kdy probíhá čištění filtrů a musí se vypnout čerpadla. Jedná se o cca 20 minut - 2x denně. Mohlo se stát, že jste navštívila koupaliště v době, kdy jsme řešili technické problémy, za to se Vám omlouvám. Všichni lidé vstupující do našeho areálu mají za povinnost se řídit návštěvnickým řádem, který koupání v oblečení přísně zakazuje. Ne všichni to bohužel respektují. Pokud kdokoliv z personálu spatří někoho podobného, vykáže ho okamžitě z vody. Osobně jsem toho byl svědkem několikrát a v převážné míře od plavčíků. S tvrzením, že se plavčík jen opaluje, rozhodně nesouhlasím. To, že plavčík sedí a pozoruje bazén neznamená, že se opaluje. Není v silách plavčíka kroužit 10 hodin kolem bazénu. To mě mrzí, mohli jsme si vše vyjasnit přímo na bazénu. Krtince na travnaté ploše bohužel jsou, ale tomu neumíme nijak efektivně zabránit. Krtek naše nabídky na přetěhování do atraktivnější lokality zatím odmítá. Znám cenové relace ostatních srovnatelných koupališť a jsme zdaleka nejlevnější. Budeme samozřejmě rádi, pokud dáte našemu koupališti ještě šanci na reparát z Vašeho pohledu. Děkuji za příspěvek. S pozdravem Jan Kantner - předseda TJ
Otázka: Sekání trávy na ulici Kostelecká (Petr Švancara 17.6.2015 6:40)
Dobrý den,
Rad bych se zeptal, kdy je naplánováno sekání trávy v ulici Kostelecká v části od Globusu ve směru k Ďáblicím.
Děkuji.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 17.6.2015 15:33)
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, ale pokud jde o ulici Kosteleckou, není ve správě Městské části Praha - Čakovice, takže ji pracovníci ORUO sekají pouze v případě, že zbyde čas. V tuto chvíli bohužel z časových důvodů není možné v tomto směru občanům vyhovět, nicméně již v minulém týdnu byl tento požadavek nahlášení na MHMP. S pozdravem, Kateřina Marszálková (vztahy s veřejností)
Otázka: Zateplení obecních bytovek (Radim egr 7.6.2015 21:58)
Dobrý den, rád bych se zeptal zda bude v dohledné době probíhat oprava obecních bytovek. Konkrétně v ulici Kysucká například stav bytového domu Kysucká 655/9 je už naprosto otřesný. Také je špatný stav co se týče parkování v této oblasti.
Děkuji za odpověď
Odpověď: (Kateřina Marszálková 9.7.2015 13:15)
Dobrý den,
velice Vám děkujeme za Váš cenný názor. Plně si uvědomujeme ne zcela "ideální" stav našeho bytového fondu. V současné době máme již zpracovánu finální verzi naší bytové koncepce, jež bude předložena ke schválení našemu zastupitelstvu. Tam je řešena komplexní revitalizace stávajícího bytového fondu. V té souvislosti by měla být provedena zároveň výměna střešních krytin a zateplení budov. Současně by měla být vybudována k těmto objektům parkoviště. Jsme přesvědčeni, že tato koncepce bude schválena tak, aby se již do konce roku mohly připravovat potřebné studie a projektové dokumentace. Děkujeme za pochopení.
Ing. Michal Motyčka, místostarosta
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10