www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:ČTVRTEK 22.10.2020 SVÁTEK MÁ:SABINA}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Otázka: Posvícení a WC (Jan Majer 31.8.2016 15:59)
Bylo by velkým problémem ,když bude posvícení otevřít zákl.školu a poskytnout tamní WC na přízemí? To co lidé museli použít minulý rok(hygiena a pohled uvnitř)bylo k pozvracení se !
Odpověď: (Kateřina Marszálková 5.9.2016 9:18)
Dobrý den,
ZŠ Dr. Edvarda Beneše s volným přístupem k toaletám ve škole z hygienických důvodů nesouhlasí, což samozřejmě chápeme a musíme respektovat. Lidé by využívali i volného pohybu po škole, který není opravdu možný. Městská část opět zajistí toalety na akci, avšak hygiena na WC už je čistě na návštěvnících akce.
Děkujeme za pochopení, Kateřina Marszálková - vztahy s veřejností

Otázka: detska hriste (Matatkova Jirina 30.8.2016 11:35)
dobry den bydlim na luznicke ulici je tady v okoli v bytovkach dost malych deti a nejblizsi detske hrite je mezi ulicemi nevska a uslavska je tady myslim dost mista aby se tady udelalo nejake mensi hriste jako je treba u parniku ja sama mam dve male deti dekuji za odpoved Matatkova
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 5.9.2016 13:21)
Dobrý den paní Maťátková,

v současné době se připravuje projekt parkovacích míst v lokalitě Ke Stadionu (vč. ulice Lužnická). Z tohoto projektu vyplyne přesná poloha jednotlivých míst parkovací stání. V návaznosti na to, chceme udělat jednoduchou skicu úpravy jednotlivých volných ploch (doplnění zeleně) a doplnění pěšiny z přírodního povrchu z Kysucké k autobusové zastávce Oderská (zkratka k zastávce pro dobíhající cestující). Uprostřed zeleně variantně uvažujeme i o malém dětském hřišti. Realizace připadá do úvahy po definitivním schválení projektu dopravy v klidu (parkování), ze kterého vyplyne možná poloha pro pěšinu, která kolem případného hřiště povede. K realizaci by tedy případně mohlo dojít v příštím roce.

Hezký den.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: (Irena Rechová 16.8.2016 12:16)
Je tospíš návrh (snad jsem tu na správném místě), kterým se tak trochu trápím (třídím odpad jako o život). Plechovky od nápojů v popelnicích mezi směsným odpadem se mi nelíbí a elektrospotřebiče, které nefungují by si také zasloužily lepší místo "odpočinku".

http://praha10.cz/urad-mc/tiskove-zpravy-a-aktuality/TabId/74/ArtMID/4284/ArticleID/1228/Sber-kovovych-obalu.aspx
Odpověď: (Kateřina Marszálková 17.8.2016 8:15)
Dobrý den,
dle mých informací z ORÚO máme od srpna v naší městské části 3 stanoviště s nádoby (šedé barvy) na odkládání kovových obalů:
1) Čakovice - náměstí J. Berana (při Cukrovarské ulici)
2) Miškovice – roh ulic Krčmářovská x Polabská
3) Třeboradice – parkoviště u hřbitova (Schoellerova ulice)

S pozdravem, Kateřina Marszálková - vztahy s veřejností

Otázka: Konečná stanice MHD v ul.Vojáčkova (Vlastimil Hofman 9.8.2016 11:37)
Dobrý den!
V době, kdy byla zavedena objízdná trasa autobusů MHD přes ul.Vojáčkova v souvislosti s opravou potrubí PT a.s., jsem napsal svou stížnost a dotaz, zda se předpokládá výstavba konečné stanice MHD v jiném, nezastavěném místě obce. Dosud jsem nedostal žádnou odpověď, za kterou předem děkuji.
Vlastimil Hofman tel. 728399028

Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 5.9.2016 8:33)
Dobrý den pane Hofmane,

děkujeme za Váš dotaz i předchozí stížnost na používání smyčky ve Vojáčkově ulici k manipulaci vozidel a omlouvám se, že z důvodu dovolených je odpovídán se zpožděním.

V současné době se nepředpokládá výstavba alternativní konečné zastávky, protože nejsou k dispozici žádné pozemky pro tento účel určené. V horizontu jednoho roku nicméně dojde k rozšíření smyčky na sídlišti Čakovice, která by po dostavbě obytných souborů na severu Čakovic mohla za několik let převzít část manipulační kapacity nebo všechnu manipulační kapacitu z Vojáčky ulice. Organizace MHD je ale operativní věcí, která navíc není v gesci MČ Praha-Čakovice, a nelze tedy do budoucna vyloučit používání manipulační plochy ve Vojáčkově ulici.

Je třeba také uvážit, že na základě dohod, které jsme komunikovali před cca 15 lety, došlo k dramatické redukci počtu zde manipulujících vozů. Ještě v roce 1998 v pravidelném provozu ve Vojáčkově ulici stanicovalo současně zhruba 4-8 vozů v přepravních špičkách. Konkrétně šlo o až 4 vozy linky 159, až 2 vozy linky 209 a 1-2 vozy linky 210 (na všechny tyto linky byly občas nasazovány i kloubové vozy). V té době se odstavy realizovaly i v Polabské ulici, protože do Vojáčkovy ulice se všechny vozy nevešly. Od roku 2002, kdy mám tuto věc na starosti, při všech vyjednáváních klademe vždy důraz na to, aby počet odstavných míst byl co možná nejnižší, a pokud lze, tak aby se všechny hlavní povinné přestávky realizovaly na protisměrných konečných a zde se realizovaly jen vyrovnávací přestávky. To je mimo jiné také jeden z důvodů, proč páteřní linka 140 jezdí do Čakovic a páteřní linka 195 jezdí do Sídliště Čakovice. Linka 195 potřebuje totiž na smyčce v sídlišti až 4 odstavná místa. Ujišťuji Vás tedy, že současný stav je při zachování komfortní obslužnosti veřejnou dopravou minimální možný, a je brán ohled na minimalizaci dopadů veřejné dopravy na bydlení.

Závěrem doplňuji, že v říjnu připravuje organizátor dopravy změny v autobusových linkách, nicméně počet zde manipulujících vozů by měl být obdobný jako v současné době.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Linka 195 (Martina N. 15.6.2016 10:59)
Hezký den,

ráda příležitostně využívám linku 195 na cestě za příbuznými do Malešic. Cestování trvá sice déle, ale zvládnu cestu bez přestupu z našeho síldliště na druhé skoro "ode dveří ke dveřím".

Známí v Kobylisích si mi o víkendu posteskli, že přijdou o svou linku 136, protože jí prý "dostanou" Čakovice. To mne zaujalo, protože vím, že tato linka je rovněž vytížená. Její trasování, jak jsem si přečetla na webu Prahy 8, má být ukončeno na našem sídlišti v Čakovicích! Myslím si ale, že tuto linku dostaneme pouhou výměnou a o linku 195 tak přijdeme, což by mne mrzelo, protože je také celkem spolehlivá. (Z doslechu vím, že jiné linky z Vysočan - právě 136 nebo 177 mají věčná zpoždění).

Jaká změna se tedy v dopravě v Čakovicích chystá? Mám opravdu obavy.

Děkuji, Martina
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 16.6.2016 9:50)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz. O této změně organizace ROPID skutečně uvažuje, ještě nicméně není schválená. Pokud by tato úprava vzešla v platnost (stalo by se tak pravděpodobně na podzim), pak dle tohoto návrhu by nabídla linka 136 v lokalitě sídliště Čakovice v dopoledních časech všedních dnů lepší intervaly (12 minut místo 15 minut) a díky tomu dostane "do prokladu" lepší intervaly i linka 140 a dojde tak k posílení dopravy v celých Čakovicích. Spolehlivost spojů (vlivem kolon) na linkách 136, 177 a 195 je dle sdělení organizátora podobná. Linka 136 nabízí přímé spojení do širšího centra, do oblasti Žižkova a Vinohrad.
Bohužel každá změna automaticky přináší změny v přímých spojeních pro jednotlivé cestující, nicméně vzhledem k převažujícímu nasazení nízkopodlažních spojů a přestupnímu tarifu není přestupování tak problematické, jako bylo v minulosti. Nutno také podotknout, že tyto změny se dělají v rámci konsenzu 52 městských částí z celkových 57 a nelze tedy vždy vyhovět požadavkům konkrétních přímých vazeb. Pro naši městskou část je reálné úspěšně vyjednávat v relaci Čakovice - metro B, kde ještě podíl "našich" cestujících tvoří významné zastoupení. Za metrem B Vysočanská již autobus plní jiné vazby, které si určují prioritně jiné městské části.
U linky 136 by se také měla projevit provozní výhoda, která spočívá v existenci kapacitního obratiště i na druhé koncové zastávce (tedy Jižní Město). U linky 195 je toto velký problém, protože na obratišti na Zahradním Městě není prostor pro potřebné odstavy a veškerá provozní zátěž v tomto smyslu se přesouvá do Čakovic.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: bolševník velkolepý (peter sevca 1.6.2016 13:34)
dobry den,
obracim se na vas s urgentim dotazem/zadosti: na poli za projektem Canaba roste invazivni rostlina 'bolševník velkolepý',
ktera je nebezpecna a pri kontaktu zpusobuje vazne kozni problemy, mnohokrat s trvalymi nasledky. od drobnych puchyrku az po zraneni srovnatelna z popalenim. uz byli zaznamenany prvni problemy [deti si tam chodi hrat, dospeli vencit psy]. proto vas zadam o zjisteni moznosti okamzite likvidace teto nebezpecne skodlive rostliny - bud v ramci bezne udrzby zelene v Cakovicich, nebo specializovanou firmou [pri likvidaci je potreba uziti ochrannych prostredku].
jde o vseobecne ohrozeni, prosim o rychlou reakci.

dekuji, Sevca
Odpověď: (Daniela Kozáková 3.6.2016 11:41)
Dobrý den,
děkujeme za podnět. Včera jsme na základě žádosti provedli ohledání na místě a vlastníka předmětného pozemku vyzvali k jeho celkové údržbě.
S pozdravem, Daniela Kozáková - OŽPaMp
Otázka: Ostříhání živého plotu (Trubáková 31.5.2016 9:01)
Dobrý den, prosím Vás o zařízení ostříhání "živého plotu" na křižovatce Schoellerova a Králova, naproti hřbitovů. Při vyjíždění z ulice Králova na hlavní silnici je velice špatný výhled do leva díky tomuto živému plotu a hrozí tu nebezpečí dopravní nehody.
Děkuji za pochopení a vyřízení mé žádosti. S pozdravem Trubáková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 31.5.2016 15:41)
Dobrý den,
děkujeme za Váš podnět, který byl předán na Odbor rozvoje a údržby obce, kde byla přislíbená náprava.
Hezký den, Kateřina Marszálková (vztahy s veřejností)
Otázka: Teplárna (Arsen Lazarevič 23.5.2016 23:29)
Dobrý den,

rád bych se zeptal na problematiku teplárny, ze které má být vybudována elektrárna, aby údajně kryla možné "blackouty". Šokovalo mě, že elektrárna má být v provozu i 100 dní v roce (pokud tedy poběží ve špičkách, tak to znamená celoroční provoz) a uvažuje se, že v ní bude spalován bioethanol, který může výrazně zhoršit životní prostředí nejen v samotných Třeboradicích, ale v celé Praze 18. Hrozí ohrožení především těch nejmenších (astma, plicní choroby), v blízkosti elektrárny také bude znatelný hluk. Rád bych se zeptal, zdali se vedení Čakovic v celé věci angažuje společně s občany a jaká je aktuální situace. Děkuji
Odpověď: (Ing. Alexander Lochman, Ph.D. 24.5.2016 15:49)
Dobrý den pane Lazaveriči,
my hlídáme jednotlivé fáze správního řízení a stanoviska dotčených orgánů. Doposud jsme se vyjadřovali k zjišťovacímu řízení EIA a to v roce 2012 a v roce 2015. V roce 2012 v rámci prvního zjišťovacího řízení EIA (dopady na životní prostředí) se počítalo s provozem elektrárny 3600 hodin ročně, tj. 252 pracovních dní (8:00-20:00), což pro nás byl jasný náznak, že tato ostrovní elektrárna nebude sloužit pouze jako krizový zdroj, ale jako zcela funkční denní elektrárna. Při dalším zjišťovacím řízení EIA v roce 2015 se tento provoz snižuje na 400 hodin ročně. K oběma zjišťovacím řízením naše městská část podala odůvodněná negativní stanoviska.
S pozdravem, Ing. A. Lochman, Ph.D. - starosta
Otázka: „Obytný soubor Čakovice“ (Simona Červená 20.5.2016 12:18)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda byla schválena stavba sídliště v lokalitě plocha mezi Mratínským potokem, hřbitovem, Schoellerovou a Bělomlýnskou ulicí společností Sekyra Group?
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiěška 10.6.2016 12:28)
Dobrý den.
děkujeme za dotaz. Povolení stavby je v gesci orgánů státní správy, naše městská část jako samosprávný orgán tedy nemá kompetenci povolovat výstavbu.
Na projekt proběhlo zjišťovací řízení EIA, které vedl Magistrát hl.m. Prahy. Podle našich informací ještě nebylo ze strany stavebníka zahájeno územní řízení, které předchází řízení o povolení stavby ze strany stavebního úřadu. Naše městská část se zároveň snaží dojednat nový smluvní vztah s tímto investorem nad rámec již domluvené smlouvy z roku 2008. Cílem je docílit co nejlepší podmínky pro naši městskou část.
S pozdravem, Ing Jiří Vintiška - místostarosta
Otázka: Krystálek - webovské stránky (Roman Šemík 18.5.2016 18:45)
Dobrý den, Krystálek provozovaný paní Kosovou nemá stále informační webové stránky. V čem je problém?
Odpověď: (Kateřina Marszálková 19.5.2016 8:13)
Dobrý den,
informace o Krystálcích, které provozuje paní Jana Kosová, jsou uvedeny na stránkách Čakovického předškoláčku, pod odkazem podrobnosti.
Jsou zde uvedeny všechny základní informace, vč. telefonického kontaktu. Podněty na informace, které rodiče postrádají, je možné psát na adresu mestska.cast@cakovice.cz.
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Doprava Čakovice - Globus (Jana 17.5.2016 21:02)
Dobrý den, vím, že tu tento dotaz zazněl již několikrát, ale nedočetla jsem se, zda je také v plánu nějak optimalizovat dopravu mezi Čakovicemi a kruhovým objezdem u Globusu (našla jsem info o Tupolevova/Kostelecká). V ranních hodinách je opravdu komplikované se někam dostat jak autem, tak MHD. Děkuji za informaci
Jana B
Odpověď: (Kateřina Marszálková 30.5.2016 8:39)
Dobrý den,
za Váš dotaz děkujeme. Myslím, že poměrně vyčerpávajícím způsobem na tuto otázku odpověděl místostarosta, Ing. Jiří Vintiška ve své reakci na dotaz z 29.4.2016 "výstavba v Čakovicích".
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Trideny odpad Vrátenská/Na Barikádách (Jana 17.5.2016 20:59)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je v plánu přidat kontejnery na třídený odpad do okolí ulice Vrátenská, kde vyrostly 4 bytové domy, které využivají kontejnery v ulici Na Barikádách. Jejich kapacita/frekvence odvozu je nedostačující a velmi často je kolem kontejnerů obrovský nepořádek. Děkuji Jana Budáčová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 30.5.2016 8:43)
Dobrý den,
děkujeme za Vaši připomínku. Podle mých informací patří pozemek společnosti EXPOINVEST s. r. o., Školská 33/3, Šestajovice. V tomto případě by bylo potřeba domluvit se s vlastníkem pozemku na vybudování místa pro kontejnery na separovaný odpad, městská část by následně umístění těchto kontejnerů zajistila. Hezký den, Kateřina Marszálková
Otázka: přechod přes ul. Schoellerova u vchodu do parku (Terezie Štyglerová 1.5.2016 19:25)
Dobrý den, protože jsem nedostala odpověď na můj dotaz vznesený již před několika týdny, tak se dotazuji znovu. Neuvažujete o zřízení přechodu pro chodce přes ulici Schoellerova u vchodu do parku na úrovni zástavky Krystalová? Bývá zvykem, že u zastávkek dopravních prostředků je v blízkosti přechod pro chodce (nejbližší je až u školky či u parkoviště u pošty). Navíc je v tomto místě i vstup do parku. Na sídlišti již dorůstají generací dětí, co se již ze školy vrací sami - chodí pěšky mezi domky či někteří to mají ze zastávky Krystalová domů blíž (a já mám skutečně obavy, když moje dítě zde přechází). Ne ojedinělý je i pohyb od sídliště do ulic nad sběrným dvorem. V určitých denních časech je zde provoz značný, navíc zde vozidla jezdí i relativně rychle (důvod jet pomalu mají kvůli stavu vozovky až blíže k poště) a pohybují se zde i velká vozidla (zejména autobusy) s nimiž střet by měl velmi pravděpodobně fatální následky. Děkuji.
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 2.5.2016 9:17)
Dobrý den.
Děkujeme za Váš dotaz a omlouvám se Vám za opomenutí odpovědi.
Nový přechod pro chodce (s prodloužením chodníku) je plánován na Schoellerově ulici ve směru od Čakovic za mostem a to na zvýšeném zpomalovacím prahu.
Od léta loňského roku probíhá projektová příprava, která bohužel byla v tomto místě složitější, protože bylo obtížné nalézt způsob odvodnění zpomalovacího prahu přes cizí pozemek.
To se na počátku tohoto roku podařilo a nyní se bude projednávat stavba (resp. soubor více drobných staveb) s úřady a institucemi, který mají povolování staveb na starosti.
Samotná investice by měla být provedena v ideálním případě ještě v tomto roce, nejpozději příští rok.
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Výstavba v Čakovicích (Tomáš Vojtěch 29.4.2016 16:51)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat z jakého důvodu povolujete další a další stavby v Čakovicích. Momentálně na to kapacitně absolutně nestačí komunikace, cestování MHD je velmi problematické, navíc u novostaveb chybí dostatečný počet parkovacích míst. Z mého pohledu je jediným řešením stavební uzávěra na následujících min 15 let. Povolil bych pouze využití volných ploch uvnitř městské části. Podobně to je například v Dolních Břežanech.
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 5.5.2016 9:38)
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Nejprve je nutné říci, že stav dopravní situace v dopravních špičkách je skutečně zcela nevyhovující, a proto v tomto směru již několik let komunikujeme s hlavním městem Prahou, která má kompetenci a prostředky k tomu, tyto věci vyřešit. Před cca 1,5 rokem byla zahájena příprava studie na zkapacitnění křižovatky Tupolevova - Kostelecká, která je největším dopravním problémem. V únoru byla dokončena (po několika kolech připomínek různých dotčených orgánů a institucí) a nyní začnou přípravy na dokumentaci územního řízení. Lze odhadovat, že v letech 2016-2017 bude probíhat projektování a povolování stavby a v letech 2017 nebo 2018 by mohlo dojít k samotné realizaci. Investorem a zadavatelem této akce je Technická správa komunikací hl.m. Prahy, která celý projekt řídí.

Ve věci dalšího obsahu Vašeho podnětu je dále nutné uvést na pravou míru skutečnost, že městská část Praha-Čakovice nemá ve své kompetenci pravomoc povolovat výstavbu, která se řídí pražským územním plánem, který v roce 1999 hlavní město schválilo. Stavební uzávěra není žádoucí zejména z toho důvodu, že vlastníci pozemků by logicky požadovali náhradu škody a především městská část Praha – Čakovice není kompetentní o takové věci rozhodovat, což si málokdo z občanů uvědomuje.
Kromě toho auta v dopravním proudu zejména na Kostelecké ulici tvoří z významné části (téměř z poloviny) vozidla ze Středočeského kraje. Regulace, která by dopadla na vlastníky zdejších pozemků by tudíž byla jednak nespravedlivá a jednak neefektivní. Rozhodně není záměrem městské části regulovat na svém území výstavbu proto, abychom udrželi alespoň částečně funkční dopravní proud pro stále rostoucí a z našeho pohledu neregulovatelný počet vozidel ze Středočeského kraje. Podle našeho názoru musí hlavní město Praha prostřednictvím své příspěvkové organizace (TSK) přijmout taková řešení, která problém vyřeší systémově a dlouhodobě. Pokud je územním plánem (pražským) povolena výstavba, tak musí být k dispozici i odpovídající dopravní infrastruktura, a to se bohužel dosud nestalo, byť nápravu stavu již hlavní město Praha řeší a nutno podotknout , že i za možnosti naší městské části se k těmto návrhům vyjadřovat a oponovat je. Díky naší intervenci se tak výše zmíněná křižovatka bude projektovat na vyšší průjezdnou kapacitu, než byl původní návrh projektantů.

Pokud jde o parkovací místa u novostaveb, městská část vždy požaduje více parkovacích míst než určují předpisy, ale i v tomto případě neexistuje žádný nástroj, který by nám umožňoval našich požadavků vždy docílit, protože nejsme orgánem, který o tomto rozhoduje (rozhodování o povolování staveb vykonává obecný a také speciální stavební úřad - oba sídlí na Praze 18).

Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: přerostlé lípy (Pacovská ivana 26.4.2016 12:56)
dobrý den, opakovaně se dotazuji, kdy bude započato s kácením neúměrně vzrostlých stromů, konkrétně líp v ulici Homolová. Čekali jsme na jaro, že se začne, ale nic se nestalo. Lípy opět raší, letos budou větve asi zasahovat až k oknům, protože nové nárůsty ročně dosahují až 2 m, a doma je totální tma, hlavně tam, kde jsou okna k východu. Všimly jsme si, že se kácí a prořezává v parku, za parkem , v Havraňáku , ale ty lípy nikdo neřeší. Chtěla bych (nejen já) znát nějakou konkrétní odpověď, ale ne na další pětiletky.
Kořeny nadzvedávají už tak špatné chodníky, ničí lidem podezdívky i sloupky u plotů, takže je opravdu čas něco dělat.
Očekávám Vaši odpověď, neboť se dotazuji již podruhé touto cestou a jedenkrát písemně.
Děkuji
Odpověď: (Kateřina Marszálková 28.4.2016 8:25)
Dobrý den,
stromořadí v ulici Homolová, ale i dalších lipových alejích, se bude řešit v následujících letech postupným kácením nejhorších jedinců a náhradní výsadbou menších a pro městské prostředí vhodných stromů. V současné době zpracováváme výsledky dendrologického posudku a jeho oponentní analýzy. Do měsíce bude vše hotové a počítáme s veřejným projednáváním celého procesu s obyvateli všech dotčených ulic a těmi, kteří projeví zájem. Na podzim se může začít s prvními zásahy a na jaře s výsadbou. Počítáme s třemi až čtyřmi etapami v 15 - 20ti letech. Celá akce je finančně velmi náročná, tudíž bude rozložena do cca třech let a následně připravena další etapa.
S pozdravem, Daniel Kajpr - místostarosta
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10