www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:ČTVRTEK 22.10.2020 SVÁTEK MÁ:SABINA}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Otázka: Výstavba rodinných domů u sídliště Čakovice (David P 30.9.2017 7:21)
Dobrý den, rád bych věděl, zda je normální, že výstavba rodinných domů u sídliště Čakovice probíhá hlavně během víkendu a začíná již kolem 6:00 ráno. Dnes treba již v 5:56 začali nakládat tahač zeminou.
Hluk je slyšet i přes zavřená okna a nedá se u toho spát. Děkuji.
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 2.10.2017 8:56)
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Kompetentním úřadem v této věci je Úřad MČ Praha 18, odbor výstavby, který vydával stavební povolení a určil podmínky rozsahu výstavby. Vaši připomínku předáváme zástupci investora, společnosti Třeboradice development, aby jednak ověřil, zda stavebník koná v souladu se stavebním povolením, a jednak proto, aby zvážil, zda je nutné hlučné práce dělat takto časně bez ohledu na vydané stavební povolení.
S pozdravem Jiří Vintiška - zástupce starosty
Otázka: Výměna OP - kde? (E. Pátková 20.9.2017 19:29)
Dobrý den,
prosím o informaci, kde mám podat žádost o výměnu OP a zda je možné elektronicky.
Na webech MČ Čakovice a MČ Letňany není tento údaj o příslušném místě (MČ Praha 9?) uveden..
Děkuji a s pozdravem
E. Pátková
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 21.9.2017 9:49)
Dobrý den,
žádost o OP je možné podávat pouze v Letňanech, Odbor správních agend http://letnany.cz/odbor-spravnich-agend/os-1003/p1=54).
S pozdravem, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: znečištěná a posprejovaná zastávka MHD Oderská - pokračování (Marcela Zábranská 12.9.2017 16:31)
Dobrý den,

koncem března tohoto roku jsem upozornila na posprejovanou zastávku Oderskou. Zastávka byla poté vyčištěna, za což děkuji, jistě i za všechny slušné obyvatele okolí zastávky. Bohužel dnes vypadá ještě hůř, nápisů je plná, včetně střechy. Sdělili jste mi, že se čištění od nápisů provádí 4x ročně. Mohlo by prosím zase proběhnout? Ostatní zastávky na trase do Letňan jsou celkem čisté, jen tahle to odnáší. Nepořádek kolem se začátkem školního roku ani nezmiňuji. Nehodlám se ale smířit s ničením majetku nás všech. Děkuji Vám za spolupráci.

S pozdravem

M. Zábranská
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 14.9.2017 10:22)
Dobrý den, paní Zábranská,
děkujeme za upozornění, které bylo předáno na Odbor rozvoje a údržby obce. V tuto chvíli už se na vyčištění zmiňované zastávky pracuje.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: Parkování v MČ (Patrik Zandl 5.9.2017 14:22)
Dobrý den, vzhledem k tomu co poslední dobou vídám na několika místech naší městské části bych se rád zeptal jestli je zde povoleno parkování na plochách veřejné zeleně. Případně jak tyto přestupky MP řeší či neřeší, Sám sem dostal pokutu za to že sem pakroval jedním kolem na chodníku, tak abych co nejméně překážel provozu. Proto se mi zdá mnohdy dlouhodobé a opakované stání na zelených plochách divné. Předem děkuji za odpověď. PZ
Odpověď: (Bc. Blanka Klimešová 7.9.2017 8:57)
Vážený pane Zandle,
děkuji Vám za Váš dotaz. Vzhledem k tomu, že nám neuvádíte konkrétní místo, dovolím si Vám odpovědět alespoň obecně. Pokud se jedná o pozemek, který je v katastru nemovitostí zapsán jako zeleň a jedná se o spáchání přestupku, strážníci městské policie hl. m. Prahy tento přestupek předají na ÚMČ Prahy 18 na odbor dopravy a životního prostředí. Stejně tak postupují strážníci městské policie u záboru veřejného prostranství na místech, která nejsou vedena jako zeleň, jsou veřejně přístupná a jsou ve vlastnictví obce.

S pozdravem, Bc. Blanka Klimešová - zástupkyně starosty
Otázka: (Michal Němec ,Otavská 158/8 15.8.2017 11:20)
Dobrý den
- v ulici Otavská bylo v nedávné době zřízena jednosměrná ulice s příčným parkováním. Bohužel mám teď velké problém, pokud je tam zaparkované vozidle vyjet s dodávkou z provozovny. Minulý týden byla podobná úprava udělaná pro vjezd do objektu školy -žluté pruhy. Prosím o stejnou úpravu. Děkuji M.Němec
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 11.9.2017 11:13)
Dobrý den, pane Němec,
dle mých informací od Ing. Vintišky bylo opatření v Otavské ulici zřízeno již v minulém roce a čára oddělující parkovací pruh byla nainstalována ještě ve větší šíři nad rámec požadavků normy. Pokud i přesto individuálně nevyhovuje výjezd z konkrétní nemovitosti, je možné požádat městskou část o rozšíření vjezdu, kdy toto povolení nepodléhá žádným poplatkům. Vjezd je zároveň možné domluvit také při rekonstrukci chodníku, která je plánována v horizontu příštích 3 let a městská část je ochotna provést jej na vlastní náklady. Je třeba také poznamenat, že v daném místě je situace značně ztížena také přilehlým živým plotem, jehož úprava by situaci také velmi pomohla. Pokud jde o zmiňovaný vedlejší vjezd (žluté kříže), ten byl zřízen v souvislosti s vjezdem pro dovoz jídla do ZŠ Dr. Edvarda Beneše.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: stavební práce v okolí kostela (Michaela Šárová 12.8.2017 19:23)
Dobrý den,
chtěla jsem se informovat, na jak dlouho jsou plánovány stavební úpravy v okolí kostela a Gymnázia Čakovice. Jelikož tato stavební činnost dost významně narušuje běžný chod školy, zajímalo by mě i mé kolegy učitele doba jejího trvání.
Děkuji
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 14.8.2017 11:51)
Dobrý den,
konkrétní mapku s termíny najdete na straně 8. prázdninového vydání časopisu "U nás v Čakovicích" - http://www.cakovice.cz/files/=22487/Cakovicke%20noviny_07_2017.pdf.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: Údržba dětských hřišť (Pavla Nová 8.8.2017 22:02)
Dobrý den, dětská hřiště na Sídlišti Čakovice by potřebovala údržbu, kdy ji můžeme očekávat? Konkrétně hřišti ve vnitrobloku mezi Hakenovou a Marty Krásové chybí plotová pole a je uschlý strom, a na hřišti mezi Bermanovou a rybníkem se akutně nedostává písku v pískovišti a cvičební stroje jsou poškozené (minimálně jeden rotoped nešlape) a zrezlé. Neuvažova MČ o umístění strojů mimo toto hřiště? - pro děti, pro které je určeno hřiště, jsou stroje poněkud nebezpečné, a cedulka o zákazu používání dětmi je tak spíše k smíchu či zlosti rodičů neposedných dětí.
Odpověď: (Štefan Pecník 14.8.2017 16:04)
Dobrý den,
všechna dětská hřiště v MČ Čakovice procházejí pravidelnou kontrolou. Dětské hřiště u Zámeckého parku bylo převedeno od developera v nepříliš dobrém stavu. Průběžně dochází k výměně plotovek v oplocení. Další plotová pole jsou již objednána, ale bohužel došlo ze strany dodavatele v posunu termínu dodání. Předpokládaný termín výměny plotových polí je do konce srpna.
Dětské hřiště Bermanova bylo také na MČ převedeno od developera s již daným sortimentem prvků. Písek do pískoviště jsme doplňovali v r.2016. Na jiných pískovištích písek ubývá přirozenou cestou (děti ho při hře roznesou), ale na tomto ubývá ve velké míře. Přesto písek bude opět doplněn a to do konce prázdnin. Uvolněná šlapka na šlapadle bude opravena také v nejbližší době. O přemístění šlapadel se neuvažuje.
Děkujeme za zaslání podnětu.
Štefan Pecník (ORUO)
Otázka: Výcvik agresivity u psů na fotbalové hřišti TJ Avia Čakovice (Karel Jedlý 21.7.2017 7:43)
Dobrý den,
včera, 20.7 mezi 20:30 a 21:30, proběhl na fotbalovém hřišti TJ Avia Čakovice výcvik psů v agresivitě. Tenhle výcvik již několik let byl stresovým zážitkem když probíhal na cvičáku za nádražím, směrem Letňany.
A včera jsme se ho dočkali v těsné blízkosti bytových domů. Hodinový řev několika lidských jedinců/psychopatů a nonstop štěkot a řev agresivních psů.
Stresový zážitek pro domácí zvířata a především pro děti, bylo to moc fajn.
Můžete zajistit, aby se takovéhle věci neodehrávali u bytové zóny?
Co to je vůbec za odpornou věc? Víte to?
Děkuji
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 28.7.2017 9:50)
Dobrý den,
kolegyně telefonicky kontaktovala pana Petra Rosenhofera z TJ Avia Čakovice a bylo jí sděleno, že zde takový výcvik skutečně probíhal a i nadále bude probíhat s nějakou pravidelností do konce měsíce října. Jedná se o lidi, kteří se účastní se svými psy soutěží v tomto výcviku. Upozornili jsme, že je to hlučná záležitost, která navíc může působit stresově, a bylo nám přislíbeno, že výcvik přesunou na druhou stranu hřiště do větší vzdálenosti od bytové zóny.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: Železniční zastávka Třeboratice + drtička odpadu (Jan Malina 17.7.2017 15:24)
Dobrý den,
je prosím nějaký posun ve zřízení železniční zastávky Třeboratice (jestli k realizaci skutečně dojde a v jakém horizontu?). Druhý dotaz je ohledně výstavby drtičky odpadu.. předpokládám, že se nyní čeká na vyjádření od hl.m.P... kdy zde lze očekávat rozhodnutí? Zvažuji koupi nemovitosti k bydlení v této oblasti a tyto témata na to mají značný vliv.
Předem děkuji
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 24.7.2017 9:20)
Dobrý den,
Městská část Praha – Čakovice nechala vypracovat studii proveditelnosti, ze které bohužel vyplynulo, že zřízení zastávky Třeboradice není možné bez komplexní rekonstrukce trati a rekonstrukce zabezpečovacího zařízení na nádraží Čakovice, což jsou investice zhruba za půl miliardy korun a ty zatím SŽDC v krátkodobém horizontu neplánuje. Pokud jde o drtičku, situace je skutečně taková, že čekáme na stanovisko hl. m. Prahy a my jako městská část nejsme schopni ovlivnit, kdy toto stanovisko přijde.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová – vztahy s veřejností
Otázka: Kompostér (Anna Ocilková 6.7.2017 21:22)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kdy se k občanům dostanou kompostéry z dotace, která byla přislíbena městské části.
Děkuji za informace.
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 19.7.2017 9:02)
Dobrý den,
v současné době se podepisuje smlouva s firmou, která nám bude kompostéry dodávat. Po podpisu této smlouvy je dodají do 12 týdnů (tedy cca konec října). Občany budeme včas informovat na našich webových stránkách www.cakovice.cz a v čakovických novinách o tom, kdy a jak si na základě podané žádosti kompostéry mohou vyzvednout.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: K technickému problému s živým přenosem. (Miroslav Hrubý 6.7.2017 14:35)
Dobrý den, vzhledem k výjimečnosti situace, nepovedenému přenosu si dovoluji dotázat, zda by stejně výjimečně nebylo možné rychleji než obvykle zpracovat v zákonem daném termínu zápis z jednání - lépe stenozáznam.
Není vyloučeno, že v jednání ZMČ došlo k rozhodnutím, vůči nimž se veřejnost po několika týdnech (jak v MČ už tradičně trvá zpracování a zveřejňování stenozáznamů) už nebude moci bránit. Zasedání trvalo jen cca 45´. Přepis záznamu nemůže být náročný.
V předstihu děkuji za vstřícnost.
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 17.7.2017 8:26)
Dobrý den,
zápis z 15. zasedání ZMČ byl stejně jako stenozáznam z tohoto jednání již zveřejněn na našich webových stránkách (http://cakovice.cz/VOLENE-ORGANY/Zastupitelstvo-MC/Zapisy-z-jednani-Zastupitelstva-MC). U zápisů ze zastupitelstva je před podpisem nutné nechat je ověřit ověřovateli, kteří byli zvoleni zastupitelstvem.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: Schoellerova ulice (David Janik 1.7.2017 8:28)
Dobry den, planuje se nekdy oprava Schoellerovy ulice? Autem mam co delat, abych propadle casti vozovky objel a nenicil si tlumice:( Autobusy na to kaslou a kolikrat se clovek citi, jako kdyby se jezdilo po schodech. BTW komunikace byla asi pred 10 lety opravovana, byla rovna jako sklo. Do roka se ale zacala v miste pripojek propadat a nikdo to neresil, nereklamoval se zhotovitelem? Chtel bych vedet, proc se to nereklamovalo. Sem tam nejakou diru chapu, ta se da objet, ale podelne propadle casti vozovky jsou opravdu dost neprijemne.
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 17.7.2017 15:24)
Dobrý den,
děkujeme za připomínku. Váš dotaz kolega Pecník (ORUO) postupuje TSK, správci dotazované komunikace.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová – vztahy s veřejností
Otázka: Živý přenos ze zasedání zastupitelstva (Roman Šemík 29.6.2017 18:56)
Dobrý den,
dnes jsem chtěl sledovat zasedání zastupitelstva. Obraz byl v pořádku, ale chyběl zvuk. Dejte prosím vědět technikovi. Myslím si, že na mém počítači problém nebyl.
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 30.6.2017 11:34)
Dobrý den,
předně bychom Vám chtěli poděkovat za upozornění. Z důvodu dovolené pravidelného dodavatele této služby jsme byli nuceni využít jinou firmu. Bohužel ale došlo k technickým problémům, na jejichž objasnění nyní čekáme. Rádi bychom se tímto občanům omluvili a věříme, že v budoucnu se podobná situace nebude opakovat.
Hezký den, Kateřina Marhoulová
Otázka: Sekání trávy (David Nekola 29.6.2017 15:02)
Dobrý den,
mám prosbu, jestli by nešlo zatlačit na magistrát,aby pravidelně udržoval (sekal) trávník na točně bus 136. Jedná se o pozemek 1280/25. Marně jsem se minulé dva roky pokoušel psát na magistrát,ale nic se nestalo. Vždy to posekají až na podzim. Je škoda mít neposekaný jeden pozemek, když je to všude okolo posekané. Tráva vždy přeroste a uschne a není to hezký pohled. Nešlo by se třeba dohodnout s magistrátem,aby to udržovala MČ Čakovice a magistrát to jenom platil? Přeci to nebude tolik peněz.

Děkuji

David Nekola
Odpověď: (Ing. Eva Dlouhá 17.7.2017 8:36)
Dobrý den,
dne 3.7. jsme vyzvali magistrát o zajištění posekání pozemku, dne 10.7. nám odpověděli, že postupují k vyřízení TSK.
Co se týče druhé části otázky: dohoda s magistrátem o pravidelné údržbě vykonávané naší městskou částí není možná, tento pozemek je ve správě Technické správy komunikací.
Děkujeme za pochopení. Ing. Eva Dlouhá - vedoucí OŽPaMP


Otázka: Čakovické letiště a obranný bunkr (Alan Charvát 27.4.2017 14:50)
Dobrý den, mam prosím velikou prosbu. Na konci ulice K Sedlišti je obranný bunkr z období II světové války, který měl snad sloužit k obraně čakovického letiště. Rád bych zjistil více informací ohledně obojího. A také jak je plánováno upravit okolí kolem bunkru jež je nyní odhalován a zda-li se bude moci i dovnitř. Děkuji moc předem?
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 17.7.2017 15:29)
Dobrý den,
děkujeme za Váš zájem. O rekonstrukci zmiňovaného bunkru se stará spolek Bílej mlejn, jehož členové se podle našich informací snaží zajistit dotaci z prostředků NATO. Budoucím cílem je zároveň úprava okolí, stejně jako zpřístupnění bunkru veřejnosti (například při příležitosti výročí 25. března a podobně).
S pozdravem, Kateřina Marhoulová – vztahy s veřejností
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10