www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:ČTVRTEK 22.10.2020 SVÁTEK MÁ:SABINA}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
             11 | 12 | 13 | 14 | 15   
Otázka: sjezd z obchvatu Březiněves _ Stalice (Stanislav Zaujec 27.8.2013 20:00)
Dobrý den,
chci se zeptat kde bude sjezd a nájezd z plánovaného obchvatu Březiněves-Satalice a kudy pojede, přes které konkrétní části sousedních obcí. Děkuji za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 28.8.2013 16:36)
Dobrý den,
na základě informace od zástupce starosty Ing. Jiřího Vintišky, je sjezd a nájezd stabilizovný platným územním plánem už z roku 1999. Podrobné informace najdete na stránkách Magistrátu hl. m. Prahy (http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/odbory_mhmp/uzemni_plan/index.html), nicméně na našem území bude pouze 1 sjezd, a to v Třeboradicích.
S pozdravem,
Kateřina Marszálková
Otázka: Uzávěrka Cukrovarská (Jiří Brabec 26.8.2013 12:55)
Dobrý den,
žádám odpověď proč byla znovu uzavřena Cukrovarská, tentokrát kvůli úpravě křižovatky Cukrovarská s ul. Ke stadionu, respektivě proč tato úprava nebyla provedena již při první etapě.
Kdo je za za tenhle z mého laického pohledu šlendrián zodpovědný?

Odpověď: (Kateřina Marszálková 26.8.2013 13:09)
Dobrý den, pane Brabec,
na Váš podobný dotaz již odpovídal velmi podrobně pan místostarosta, Ing. Vintiška. Odpověď najdete níže pod názvem "Křižovatka Cukrovarská / Ke Stadiónu" s datem 20.08.2013 (datum odpovědi 23.08.2013 v 8:27 hodin).
S pozdravem,
Kateřina Marszálková
Otázka: Podmínky pro udělení obecního bytu (Lucie Plzáková 24.8.2013 13:47)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala jaké podmínky musím splňovat pro udělení nájemního (obecního) bytu v Čakovicích?
Předem velice děkuji za odpověď.
Hezký den,
Lucie Plzáková
Odpověď: (kmarszalova 26.8.2013 8:16)
Dobrý den,
k přidělení obecního bytu je nutné mít podanou žádost o přidělení bytu. Formulář naleznete na webových stránkách MČ nebo si ho můžete vyzvednout na ÚMČ.
Bytová komise MČ vybere ze seznamu žadatele a vybere požadovaný byt ze seznamu volných bytů. Doporučí RMČ ke schválení. Následně RMČ rozhodne o přidělení bytu. Jana Přibylová, vedoucí OBHSB
Otázka: Dotaz ke svatbě (Andrea Procházková 21.8.2013 16:26)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaký je poplatek za pořádání svatebního obřadu v Schoellerově sále a zda se svatby mohou konat i v sobotu. Na stránkách je informace, že pouze lichý týden a termín pouze ČT+PÁ. Děkuji za odpověď. Procházková, Miškovice
Odpověď: (Kateřina Marszálková 21.8.2013 16:33)
Dobrý den,
protože MČ Praha - Čakovice není matričním úřadem, je nutné termín svatby domlouvat na matrice v Letňanech, tel.: 284028128, 284028130. Zde je možné domluvit se i na sobotu, pokud zrovna v Schoellerově sále nebude probíhat nějaká jiná akce. Pokud jde o poplatky, konání svateb je v Schoellerově sále bez poplatku.
S pozdravem,
Kateřina Marszálková
Otázka: Křižovatka Cukrovarská / Ke Stadiónu (Jiří Brabec 20.8.2013 11:55)
Dobrý den,
zajímalo by mě, proč ten 5 metrový úsek křižovatky Cukrovarská / Ke Stadiónu nebyl opraven již při předcházejících uzávěrkách? Ještě minulý týden jsem se divil proč je to tam ponecháno v původním stavu, dneska už se nedivím. Cesta narvanou 158 přes Třeboradice a zrušená 140 je prima dárek. Děkuji vám za něj.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 23.8.2013 8:27)
Dobrý den,
děkujeme za dotaz, podobný jsem pokládal také zhotoviteli při úvodním plánování letošních etap na počátku tohoto roku. Bohužel dříve nebylo možné tento úsek dokončit, protože ve všech předchozích uzavírkách bylo nutné zajistit touto křižovatkou vedení náhradních tras MHD. Při uzavření i této, nyní rekonstruované, křižovatky by s ohledem na paralelní předchozí uzavření ulice Vážské byla bez obsluhy veřejnou dopravou několikatisícová jižní oblast Čakovic.
K lince 158: Před zahájením výluky bylo domluveno s odpovědným pracovníkem Dopravního podniku sledování vytíženosti linek MHD, protože jsem upozorňoval na výrazné snížení přepravní nabídky zejména ve špičkách v lokalitě u stadionu. V úterý probíhal celé dopoledne (cca od 7:00 do 10:00) dohled pracovníka DPP a ve středu a ve čtvrtek přesný průzkum obsazenosti vozů. Dopravní podnik byl připraven operativně posílit provoz linky 158 v ranní a případně i v odpolední špičce. Nakonec k tomuto nebylo nutné dle sdělení DPP přistoupit. Z průzkumu sčítání cestujících v ranní špičce na zastávce Třeboradice směr centrum vyplynulo, že obsazenost linky 158 byla v ranní špičce maximálně 36 osob a to pouze v jednom případě (spoj v cca 8:10 z Třeboradic), zbylé spoje byly obsazeny 15-30 cestujícími. Zřizovatelem (hl. m. Prahou) jsou schváleny standardy kvality pro obsazenost a činí pro standardní 12metrový typ autobusu 60 osob. Technická obsaditelnost dle výrobce je cca 90 osob, dle typu vozu.
Upozorňujete na jiný stav obsazenosti, prosím proto, kontaktujte úřad městské části s uvedením časové polohy spoje, požádáme Dopravní podnik o vložení dalšího spoje před Vámi uvedenou časovou polohu.
S pozdravem,
Ing. Jiří Vintiška
místostarosta
Otázka: Hluk ze stavby Otavská (Michal Němec ,Otavská 158/8 4.8.2013 17:09)
Chápu rekonstrukci objektu školy v Otavské ulici . Ale proč i v něděli musí vycházet ze stavby hluk o úrovni skoro 80 decibelů. ? Měřeno na chodníku před domem neděle 4/8/2013 v 17 hod. Děkuji za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 16.8.2013 10:30)
Dobrý den,
jedná se o důležitou stavbu pro děti, která musí být stihnuta v předem dohodnutém termínu, který je na konci měsíce srpna. Nicméně chápeme i Vás, proto byl požádán vedoucí stavby, aby se pokusil omezit o víkendu hluk, jak jen to bude možné.
Za Váš dotaz i informaci děkujeme. Kateřina Marszálková
Otázka: Hledá se pamětník (Roman Šemík 29.7.2013 11:10)
Nebylo by vhodné v článku "Znečištění podzemních vod" podstatnou informaci "vypíchnout"?
Zjištěný rozsah znečištění podzemních vod naznačuje, že ještě dlouhou dobu nebude možné využívat domovní studně k běžným účelům. V případě omezení vlivu ohniska znečištění v bývalém ZPA by došlo k rychlejšímu poklesu znečištění. Vzhledem k dávno ukončenému provozu v bývalém ZPA však není ohnisko přesně známo. Pokud by se našel pamětník, který má informace o přesných místech a způsobech průniku odmašťovadel do země, mohl by řešení situace pomoci.
Odpověď: (kmarszalova 1.8.2013 13:55)
„Dobrý den pane Šemíku,
průzkum provádí renomovaná firma. Váš dotaz jim přepošleme.“

Ing. Lucie Zemanová
Otázka: Developerský projekt versus projekt pro volný čas (Eva Jelínková 7.7.2013 15:28)
Dobrý den,
v prázdninovýém čisle deníku U nás v Čakovicich jsem se dočetla jak se slavnostň uzavřela dohoda mezi MČ Čakovice a Třeboradice development o stavbě nového projektu a zajímalo by mě kudy poveda doprava k tomuto projektu, když zároveň MČ Čakovice plánuje na ulici Tryskovická 1.etapu zábavné stezky pro děti.
Děkuji za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 16.8.2013 10:21)
Dobrý den, dle informací zástupce starosty, Ing. Vintišky, jsou oba projekty vzájemně koordinovány a řešily se zároveň ve stejném časovém horizontu, takže ani jeden z nich není kolizní. Prezentace projektu, na které budou zveřejněny veškeré informace proběhne už v měsíci září, maximálně v říjnu 2013. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Objekt v ulici Pšovanská (Ivana Zahradníková 12.6.2013 13:07)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, co zamýšlí naše městská část s budovou, která stojí na začátku Pšovanské ulice v Třeboradicích. Objekt má poměrně novou střechu, ale již téměř 5 let zatlučená okna a nic se s ním neděje.
Děkuji za odpověď.
Odpověď: (kmarszalova 12.6.2013 15:39)
Dobrý den,
domnívám se, že se Vám jedná o budovu Schoellerova 11, která je v současné zabezpečena zazděním oken v přízemí z důvodu možného nastěhování bezdomovců.
Je to jedna z mála budov v Třeboradicích, které patří MČ a do budoucna by tento objekt měl sloužit občanům ( knihovna, sál, atd..). V současné době nemá MČ na rekonstrukci finanční prostředky.
S pozdravem Jana Přibylová
vedoucí OBHSB
Otázka: centrum pro předškolní děti (Dana Kletečková 12.6.2013 6:19)
Dobrý den, v čakovických novinách jsem se dozvěděla, že Krystálek bude mít prodlouženou dobu do 16h. Nedávala jsem si přihlášku, protože chodím do práce a do půl jedné, jak mi bylo na úřadu řečeno, pro mě bylo nemožné. Přišla jsem tedy o možnost umístit dítě do CPD, protože kapacita je plná. Jsem docela v zoufalé situaci a tato informace mě opravdu mrzí. Nedá se s tím ještě něco dělat? Děkuji Kletečková
Odpověď: (kmarszalova 17.6.2013 11:41)
Dobrý den,
bohužel přijímací řízení do Krystálku je již uzavřeno. Do poslední chvíle nebylo jasné, zda se rozšířený provoz bude nebo nebude otevírat, proto Vám o něm dříve nikdo nemohl dát informaci. V tuto chvíli Vám mohu poradit podívat se na ww.praha9.cz, kde byste měla najít informace o plánované školce ve Vysočanech, kam proběhne přijímací řízení během srpna (viz. článek z "Naše Praha 9.cz).
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Restaurace (Miroslav Križan 11.6.2013 13:04)
Dobry den, kedže sa do čakovic stahuje coraz viac ludi, chcel by som sa opýtat ci MC planuje nejaku podporu podnikatelom aby sa tu otvorili nejake restauracie, pizzeria, poprípade kaviaren. Bohužial, prave reštauracie a kaviarne kde by sa dalo príjemne posediet čakoviciam chýbajú. dakujem za odpoved
Odpověď: (kmarszalova 12.6.2013 13:01)
Dobrý den,
vedení městské části je také toho názoru, že v MČ je nedostatek kvalitních restaurací a zcela chybí kavárny. Rada MČ části proto v minulosti vypsala záměr na pronájem objektu v Otavské ulici, kde by mohlo být vytvořeno nové náměstí s více provozovnami tohoto typu. Přestože výběrové řízení bylo vypsané opakovaně, bohužel se nepodařilo nalézt žádného zájemce. Rada MČ dne 4. června schválila vypsání dalšího výběrového řízení na jiný objekt (objekt bývalé autoškoly u zámku), kde je rovněž preferován provoz typu kavárna či obdobný. Zájemci budou moci podávat své návrhy do 30. 9. 2013. Městská část dále podpořila dva soukromé investiční záměry, které předpokládají kromě jiných aktivit i vybudování restaurace (oba v k.ú. Čakovice). Jejich realizace je ale plně v rukou příslušného investora.

Ing. Jiří Vintiška
místostarosta
Otázka: Podnikatelske mestecko (Miroslav Križan 9.6.2013 10:00)
dobry den, chcel by som sa opytat ako to vyzera s projektom Podnikatelske mestecko?
Odpověď: (kmarszalova 11.6.2013 15:47)
Dobrý den,
v této věci prozatím není nic nového. Investor od svého záměru neustoupil a usiluje o změnu územního plánu.

Ing. Milena Pekařová
tajemnice ÚMČ Praha-Čakovice
Otázka: (Martina Rozsypalová 8.6.2013 15:55)
Zajímalo by mě, kdy se poseká tráva u sídliště v Čakovicích. Každý rok je stejný problém, vysoká tráva, která se seká až po urgencích občanů.Lze s tím něco dělat????????!!!!!
Odpověď: (kmarszalova 10.6.2013 10:13)
Dobrý den,
tyto pozemky nejsou ve správě MČ Čakovice, ale s vlastníkem pozemků jednáme jak písemně, tak telefonicky od 20.5.2013. Posekání pozemků je objednáno na 17.6.2013 z důvodu současného deštivého počasí.

Ing. Lucie Zemanová
vedoucí odboru
ÚMČ Praha-Čakovice
Odbor životního prostředí


Odpověď: (kmarszalova 28.6.2013 10:20)
Stále se opakují otázky občanů související se „zelenými plochami“ v naší MČ, zejména v sídlišti u zámeckého parku, které je v soukromém vlastnictví. Na pozemcích, které jsou ve vlastnictví HMP, svěřená správa MČ Praha-Čakovice zajistila technická správa v letošním roce již 2 seče a právě probíhá seč 3.
Není tomu však stejně na pozemcích jiných soukromých vlastníků. Odbor životního prostředí a majetkoprávní vyzývá vlastníky neudržovaných pozemků k zajištění údržby a provádí následnou kontrolu. Stejně jako v loňském roce je na webových stránkách MČ veřejné upozornění starosty Ing. Alexandera Lochmana, Ph. D. na povinnost udržovat pozemky.
Bohužel letošní počasí, vytrvalé deště a tropická horka, situaci komplikují.

Ing. Lucie Zemanová vedoucí OŽPaMp
Otázka: (Karla Kofláková 15.5.2013 8:45)
Prosím o informaci, kde si požádát o službu pečovatelky a dovážky obědů pro starou paní z Třeboradic.
Odpověď: (kmarszalova 21.5.2013 8:12)
Dobrý den,
obědy důchodcům dováží a dle dohody poskytuje i jiné placené služby:
ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ
Praha 9 - Černý Most
telefon: 281 911 719

Pečovatelská služba Ďáblice
Ke Kinu 159/7
telefon: 283 910 424
mobil: 777 734 178, 777 734 179
e-mail: dablice.skp@diakoniecce.cz
vedoucí: Miriam Svobodová
zástupkyně: Jana Kacovská
oběd: 56,- Kč + 20,- odvoz.

S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Poděkování a doplňující dotaz (Roman Šemík 13.5.2013 8:44)
Díky za nasměrování k rozpočtům. Kdy bude k dispozici závěrečný účet za rok 2012?
Odpověď: (kmarszalova 17.5.2013 10:54)
Dobrý den,
závěrečný účet za rok 2012 je zveřejněn ve složce "Úřední deska" (http://www.cakovice.cz/UREDNI-DESKA/Ruzne).
Kateřina Marszálková
             11 | 12 | 13 | 14 | 15