www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:ČTVRTEK 22.10.2020 SVÁTEK MÁ:SABINA}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Otázka: sběrný dvůr (david majer 12.10.2020 16:06)
Dobrý den, bylo by možné alespoň teď v podzimních měsících navézt do sběrného dvora štěrk, aby se člověk nemusel brodit v bahně? Díky za info Majer
Odpověď: (Lenka Maříková 13.10.2020 14:50)
Dobrý den,
dnes tj. 13.10.2020 plocha na stanovišti VOK Na Bahnech byla upravena (zpevněna živicí). Tuto plochu upravujeme několikrát do roka, ale bohužel je to nekonečný boj s blátem.
Odpad je zároveň možné odvážet do Sběrných dvorů hl. m. Prahy. Nejbližší je např. SD Jilemnická, směrem na Kbely, nebo SD Ďáblice.
S pozdravem, Lenka Maříková

Otázka: Veřejné osvětlení (Josef Líbal 7.10.2020 13:08)
Dobrý den, máte na starost i veřejné osvětlení nebo kam bych mohl nahlásit nefunkční, nesvítící lampu v ulici Svitavská, číslo lampy 906621.Dwkuji J.Líbal
Odpověď: (Lenka Maříková 7.10.2020 13:50)
Dobrý den,
nefunkčnost uvedené lampy jsem nahlásila. Jen pro doplnění, poruchy na veřejném osvětlení se hlásí správci tj. Technologie hl. m. Prahy na tel. číslo 800 404 060.
S pozdravem, Lenka Maříková
Otázka: Havranak - odklizení odpadků z piknikového místa (Vlkova 18.9.2020 11:03)
Dobrý den,
posbírala jsem odpadky z Havraňáku, které se povalovaly u míst pro děti a kolem cestiček. Jsou v igelitovém pytli u piknikového místa, kde již nějaká rodina založila menší skládku. I zde jsem posbírala odpadky do igelitek. Bylo by možné, aby na místo zajela úklidová služba a odpadky odvezla? (cca 3 menší igelitové pytle a torzo stanu). Děkuji. Vlková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 21.9.2020 9:46)
Dobrý den, paní Vlková,
mockrát děkujeme za Vaši pomoc. Informaci jsem nahlásila na oddělení péče o zeleň a údržbu MČ, takže kolegové se o odvoz odpadu postarají.
Hezký den, Kateřina Marszálková
Otázka: Letnanska kolonka,, ul. Zamberska (Novakova Natalie 25.8.2020 15:16)
Dobry den.
Chtela bych se zeptat co se deje na pozemku 1438/4, patrici ODIEN? Pred casem tam byla asfaltova plocha a zelen, ted tu jsou bagry.Dekuji
Odpověď: (Kateřina Marszálková 21.9.2020 10:17)
Dobrý den, paní Nováková,
o projektu, který se buduje v areálu bývalé továrny Avia v Letňanech připravujeme článek, který Vám přineseme již v říjnovém vydání časopisu U nás v Čakovicích. Ten naleznete ve svých schránkách už koncem září.
Hezký den, Kateřina Marszálková
Otázka: Vývoz tříděného odpadu a zrcadlo (Markéta Svobodová 8.5.2020 10:09)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda by bylo možné zařídit častější vývoz tříděného odpadu, zejména pak kontejnerů na papír, které téměř den co den přetékají? Ačkoliv níže je v jedné z odpovědí napsáno, že se vyváží 4x týdně, tak tomu opravdu není!! Sledovala jsem stanoviště v Bělomlýnské ulici u garáží a tři dny byly kontejnery plné, se spoustou odpadu kolem nich a až čtvrtý den bylo vyvezeno. Takže 4 x týdně určitě nejezdí. My musíme kolikrát obejít 3-4 stanoviště, abychom vůbec mohli odpad umístit. A to jen proto, že nechceme odkládat odpad kolem kontejnerů.A myslím, že nikdo z nás nechce na tento nepořádek koukat a chceme mít Čakovice čisté a uklizené.
A druhý dotaz je, zda by byla možnost umístit na křížení ulic Cukrovarská a Na Barikádách na silnici zrcadlo, které by umožňovalo bezpečný výjezd z ulice Na Barikádách. Je to zde opravdu dost nebezpečné a bez najetí části auta do silnice Cukrovarská kvůli výhledu se vyjet nedá. Z jedné strany je zeď a z druhé parkují vedle silnice auta, která znemožňují výhled. Prosila bych tedy o Vaše zvážení.
Předem děkuji M. Svobodová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 18.5.2020 8:30)
Dobrý den, paní Svobodová,
přeplněných kontejnerů jsme si vědomi a neustále tento problém řešíme. Situace s přeplněnými kontejnery gradovala v několika týdnech zpět, kdy mnoho lidí pracovalo z domova, tudíž produkovali daleko více odpadu něž jindy a proto byly kontejnery abnormálně přeplňovány. Svozové společnosti fungovaly v mimořádném režimu a dělaly co mohly.
Konkrétně stanoviště č. 011 – Bělomlýnská, tak zde je vývoz papíru nastaven na 2x v týdnu a plast na 3x v týdnu. V současnosti máme zažádáno na Magistrátě hl. m. Prahy o navýšení vývozu a čekáme na rozhodnutí.
Další problém je neukázněnost občanů. Pokud nebudou odpad řádně třídit, tzn. PET lahve a papírový karton (krabice) sešlapávat, nebude se situace lepšit.
S pozdravem,
Lenka Maříková (OŽPaMp)

Dobrý den paní Svobodová,
výjezd z ulice Na Barikádách na Cukrovarskou opravdu není optimální, ale takových je
v Čakovicích desítky a není možné to na všech řešit zrcadlem.
Výhled od Kbel je dostačující, mezi zdí a komunikací je chodník min. 1,5m. To je běžný
možný výhled v městské zástavbě. (např. ulice Petříkova Jindřichova Ouhrabkova…).
Výhled od Čakovic je také dostačující. Problém můžou dělat divoce parkující auta.
V tomto případě je možné se obrátit na MP, aby parkující auta usměrnila.
Dle mého názoru je výjezd, s určitou opatrností, bezpečný a není nutná instalace
Dopravního zrcadla.
Děkuji za dotaz a přeji hezký den.
Štefan Pecník (OIÚR)
Otázka: Sběrný dvůr (Jaroslava 4.3.2020 10:34)
Bydlím v Letňanech a potřebuji odvézt starý nábytek do sběrného dvora. Mohu k vám? Kde ho najdu? Jak má otevřeno? Děkuji
Odpověď: (Kateřina Marszálková 5.3.2020 10:48)
Dobrý den,
doporučila bych Vám sběrný dvůr v Praze - Ctěnicích, který je zcela zdarma. Podrobnosti naleznete v článku zde: http://www.cakovice.cz/5494_Sberny-dvur-Kbely.

S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: pytlíky pro zvířecí exkrementy / složenky za poplatky (Alan Charvát 17.2.2020 8:16)
Dobrý den,
mam prosím dva dotazy-návrhy. Bylo by možné příští rok zrušit složenky na poplatky za psy a pokyn prosílat e-mailem?
2/ Proč od loňského podzimu zmizely plastové pytlíky na exkrementy? Všude jsou nyní jen ty papírové. Ty jsou ale velice nevyhovující, navíc se ani nedají dát třeba od kapsy pro pozdější použití. Zkuste si to.
Děkuji
Odpověď: (Lenka Maříková 19.2.2020 10:22)
Dobrý den, pane Charváte,
naši zaměstnanci 2x v týdnu vyvážejí odpadkové koše a koše na psí exkrementy a zároveň doplňují sáčky jak papírové, tak i igelitové. Ztrátu balíčků igelitových sáčků mají pravděpodobně na svědomí naši neukáznění spoluobčané.

S pozdravem, Lenka Maříková - ORUO
Otázka: (Jindra Biňovcová 13.1.2020 17:47)
Dobrý den,
můžete mi prosím sdělit, jestli přispíváte sociálně slabým rodinám s dětmi na zájmové kroužky?
Děkuji, J.Biňovcová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 22.1.2020 13:08)
Dobrý den,
pravděpodobně narážíte na tzv. „Fond solidarity“ na podporu žáků ZŠ Dr. E. Beneše, který byl zřízen na posledním jednání Zastupitelstva Městské části Praha-Čakovice dne 09.12.2019. Jde o službu - záchranný fond, který je určen úzkému okruhu žáků, a to sociálně slabých, nebo mimořádně nadaných. Pro rozpoznání potřebnosti, tj. rozhodnutí o tom, zda je ve škole žák, který by tuto pomoc potřeboval, jsou nastaveny interní mechanismy školy, a není možné o příspěvek zažádat (například ze strany rodičů).
S pozdravem,
Kateřina Marszálková
Odbor školství, kultury a sportu
Otázka: Jedlé oleje (Musilová B. 31.12.2019 6:58)
Dobrý den.
Zajímalo by mne, jestli v naší obci bude umístěn kontejner na sběr použitých jedlých olejů a event. kde kontejner na tyto oleje umístěn bude. Děkuji a přeji šťastný nový rok. Musilová
Odpověď: (Lenka Maříková 2.1.2020 13:42)
Dobrý den,
v současnosti můžete jedlé oleje odkládat ve všech sběrných dvorech hl. m. Prahy, nejbližší je SD Jilemnická nebo SD Ďáblice. Dále umístění kontejnerů na jedlé oleje řešíme s MHMP.
S pozdravem,
Lenka Maříková (ORUO)
Otázka: Tříděný odpad a veřejné osvětlení (Iveta Klouparová 28.12.2019 19:13)
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli by nebylo možné přidat další kontejnery na tříděný odpad u novostaveb v projektu "Čakovický park", stále jsou přeplněné a nejde jinak než vyhazovat odpad vedle popelnic.

Pak mám další dotaz, jestlil by nebylo možné přidat veřejné osvětlení při novém vstupu do čakovického parku od Lidlu z ulice Schoellerova, jelikož tam se v současné době chodí po tmě, není to zrovna příjemné a bezpečné. Vedou tam dvě cesty, tak myslím tu blíže vstupu do parku, ta druhá osvětlení má.

Mockrát děkuji za odpověď.

S pozdravem
Iveta Klouparová

Odpověď: (Lenka Maříková 2.1.2020 13:44)
Dobrý den,
kontejnery na tříděný odpad se přidávat nebudou, současný stav je dostačující a i četnost vývozu je zajištěn nad běžný rámec, (tj. vývoz v týdnu 5x plast a 4x papír). Chtělo by spíš apelovat na občany bydlící v čakovickém sídlišti, aby správně ukládali odpad do kontejneru (tzn. rozkládat papírové krabice a sešlapávat PET lahve apod.) poté se do kontejnerů vejde daleko více odpadu, než nyní.
S pozdravem,
Lenka Maříková (ORUO)
Otázka: Odklizeni srazene kocky (Jana Budacova 13.12.2019 11:55)
Dobry den, na rohu ulic Polabska a Na Barikadach lezi cca tyden srazena kocka. Bylo by mozno jeji telo odstranit?
Dekuji
Budacova
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 16.12.2019 8:19)
Dobrý den,
velice děkujeme za upozornění, kočka byla na základě Vašeho oznámení odstraněna v pátek 13.12.
Hezký den, Kateřina Marhoulová
Otázka: Do webu Občan k 04953/2019 taj. Ing. Janků z 22.11.2019: „InfZ se nevztahuje na názory.“ (Miroslav Hrubý 28.11.2019 14:09)
Vážený pane tajemníku,
poté co magistrátní kontrola v březnu 2019 (č.j. 849759/2019) zjistila nezákonné postupy při vyřizování žádostí v MČ Praha Čakovice, jsem podle InfZ povinný subjekt (MČ) opakovaně žádal, nejen o upřesnění příkazu opatření k zamezení nezákonných postupů. Poté jsem jmenovitě Vás, i pana starostu Ing. J. Vintišku vyzval k dodržování Listiny základních práv a svobod a respektování zákonů o životním prostředí. Je proto s podivem, že jste předmětnou žádost ze 17. 10.2019, rozšířenou 21. 10. 2019 o námitku a elementární výzvu k dodržování LZPS a souvisících zákonů pouze vzal na vědomí s tím, že podnět poukazující na omezování práv občanů podílet se na správě veřejných věcí a obcházení povinností povinným subjektem, - není žádosti o poskytnutí informace podle zákona 106/1999 Sb.
Vedení MČ Praha Čakovice už tradičně v samostatné působnosti prosazuje úzus: „… co zákon výslovně neukládá – nemusíme dělat.“ Od právní úpravy, novely Občanského zákoníku (89/2012 Sb.) účinné od 1. 1. 2014 je zřejmé (vyšlo najevo) že MČ P - Čakovice v záležitostech střetů zájmů místních občanů s investory či úředníky Magistrátu nectí ustanovení OZ, dle něhož: „ … při výkladu jakéhokoliv právního jednání je vždy nutné zjistit skutečnou vůli jednajícího, a taktéž, zda úmysl jednajícího byl nebo musel být druhé straně znám.“
Proto si dovoluji požádat o upřesnění, co vlastně jste výrazem: “ Beru na vědomí obsah Vašich e-mailů ” potvrdil? Znamená to, že: Uznáváte, či souhlasíte s námitkou; pochopil jste, přijímáte a akceptujete: “Výzvu k respektování a dodržování Listiny základních práv a svobod a zákonů týkajících se životního prostředí v MČ Praha Čakovice?”
Předpokládám Váš souhlas a s ohledem na složitost letitého místního problému, i Vaše krátké působení ve funkci prosím o sdělení důvodu proč suplujete žádostmi, či dotazy osloveného pana starostu Ing. J. Vintišku a jeho jménem de facto odmítáte ve veřejném zasedání nejvyššího orgánu čakovické samosprávy odpovědět na dotazy, zkr. cituji:
a) Jste z postu starosty MČ ochoten iniciovat jednoduché (naplnění ustanovení Obč. zákoníku) - doplnění Jednacího řádu zastupitelstva MČ P-Čakovice?
b) Můžete prosím v souladu se zásadami transparentní samosprávy uvést webovou rubriku MČ – Povinně zveřejňované informace – do souladu se stanoviskem MV ČR:
(“...mají-li být zveřejněné informace skutečně využitelné, musí být – v případech kdy to ustálená judikatura připouští a právní předpis umožňuje, - zveřejněn celý text žádosti vč. doprovodných informací, vyjadřujících obsah poskytnutých informací.”)
V roli tajemníka úřadu jistě chápete, (zde odkaz RIA zprávu vlády ČR) že: “...Žadatel nemusí vždy znát přesný způsob zaznamenání určité informace (zpravidla tam, kde budou žádány informace týkající se určitého konkrétního problému, aniž by žadatel mohl identifikovat konkrétní dokument či dokumenty). Z tohoto důvodu není žadatel schopen již při podání žádosti její rozsah omezit a na povinné subjekty se obrací s obecně formulovanou žádostí. Povinný subjekt proto častěji musí vyhledat a poskytnout větší množství informací, než které má žadatel ve skutečnosti v úmyslu získat.“ Děkuji za odpověď. Hrubý
Odpověď: (Ing. Jiří Janků 5.12.2019 14:35)
Vážený pane Hrubý,
děkuji za Váš příspěvek do rubriky “Otázky a odpovědi“. Vámi zmiňovaná opatření, která přijala naše městská část, jsme Vám zaslali již 16.7.2019, poté co je přijalo zastupitelstvo městské části. V další části Vašeho příspěvku píšete o mailu, který jste zaslal 31.10.2019, obsah tohoto mailu jsem si přečetl a jeho obsah vzal na vědomí, není třeba v tom hledat další složitosti. Ve Vašem příspěvku také zmiňujete jakési suplování, zde máte pravděpodobně na mysli, jedno z Vašich podání podle zákona 106/1999 Sb., kdy jsem v odpovědi uvedl, že podle zákona 106/1999 Sb. se poskytování informací nevztahuje na informace týkající dotazů na názory, či budoucí rozhodnutí, což mně osobně přijde logické. Závěrem bych Vám chtěl popřát hezké adventní dny.
Ing. Jiří Janků, tajemník
Otázka: Odpadkové koše u nového vstupu do parku (Peter Galavsky 11.11.2019 21:53)
Mate v plane osadit do priestoru noveho vstupu aj nejake odpadkove kose? Verim, ze ano a ze tam aspon 2 umiestnite. Diky.
Otázka: Prořez stromů a oprava mostků (David Nekola 6.11.2019 13:48)
Dobrý den,
prosím o prořezání vrb, jedna je na konečné 136 sídliště Čakovice, kde se už pomalu nedá projít po chodníku směrem k sídlišti a druhá je u retenční nádrže u Schollerovi ulice. A druhá věc jsou dřevěné mostky přes příkopy u ulice Marty Krásové. Potřebují nutně nějakou údržbu, pomalu uhnívají dřevěné prvky, jsou vidět už urezlé šrouby atd..Myslím,že už budou brzo nebezpečné pro chodce.
Děkuji
Odpověď: (Lenka Maříková 14.11.2019 16:09)
Dobrý den, pane Nekolo,
vrby necháme v nejbližších dnech prořezat.
Na dřevěné lávky pro pěší jsme nechali vypracovat posudek a v současnosti je řešíme.

S pozdravem, Lenka Maříková (ORUO)
Otázka: Prořez stromů a oprava mostků (David Nekola 6.11.2019 13:48)
Dobrý den,
prosím o prořezání vrb, jedna je na konečné 136 sídliště Čakovice, kde se už pomalu nedá projít po chodníku směrem k sídlišti a druhá je u retenční nádrže u Schollerovi ulice. A druhá věc jsou dřevěné mostky přes příkopy u ulice Marty Krásové. Potřebují nutně nějakou údržbu, pomalu uhnívají dřevěné prvky, jsou vidět už urezlé šrouby atd..Myslím,že už budou brzo nebezpečné pro chodce.
Děkuji
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 9.12.2019 11:00)
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz a upozornění. Radou MČ Praha - Čakovice bylo schváleno poptávkové řízení na nové dřevěné lávky v čakovickém sídliště, protože jejich špatného stavu jsme si vědomi, ale oprava by prakticky přesáhla výrobu lávek nových.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10