www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:PÁTEK 10.04.2020 SVÁTEK MÁ:DARJA}
AKTUALITY / Obecné informace

Nová linka 159 vyjela 14. prosince


Z Čakovic přes Miškovice do Kbel (a zpět) vyjede od 14. prosince nová linka 159, která nabídne cestujícím opět přímé spojení mezi těmito čtvrtěmi a také umožní cestujícím z východní části Čakovic a z Miškovic přestupovat u kbelského nádraží na linky S3 a S34. Přestup ve Kbelích je časově výhodnější než "protisměrná cesta" na čakovické nádraží, kde je delší jízdní doba vlaku a cestujícím z východu naší městské části se tak nabídne spojení, které je o cca 5 minut rychlejší než spojení přes čakovické nádraží.

Linka 159 bude jezdit ve špičkách v intervalu 30 minut a mimo špičky v intervalu 60 minut a bude v provozu ve všední dny. Městská část Praha-Čakovice usilovala o vznik této linky společně s MČ Praha 19 (Kbely) několik let a naplňuje se tak jeden z dílčích cílů na zlepšení dopravy v naší městské části.

Trasa linky bude:

NÁMĚSTÍ JIŘÍHO BERANA - Oderská (jen zpět) - Čakovice - Radonická - Miškovice - Kbelský hřbitov - Zamašská - Sovenická - Bakovská - NÁDRAŽÍ KBELY

Rozvojovým záměrem městské části zůstává prodloužení této linky dále po trase Ke Stadionu - nová zastávka u sokolovny Nádraží Čakovice - Čakovický zámek - Krystalová - Sídliště Čakovice. Toto prodloužení jednak podporují také Kbely, neboť mají zájem nabídnout svým cestujícím přímé spojení k čakovické ZUŠ M. Podvalové a linka dále nabídne lepší spojení uvnitř městské části Praha - Čakovice, zejména ze sídliště Čakovice k nádraží a ze sídliště do východní části Čakovic a do Miškovic, které nyní neexistuje.

Jízdní řád linky je ke stažení zde. Návaznosti vlaků na autobusy jsou vyznačeny v jízdních řádech směr Kbely v opačném směru navazují autobusy většinou na vlak linky S34. Přesné návaznosti lze zjistit stažením grafikonu vlakové dopravy zde (odkaz na PDF soubor).

Aktualizace 08.12.2015: Ke stažení brožura Dopravního podniku hl. m. Prahy ke zřízení linky (obsahuje i jízdní řád linky) linka-159_brozura.pdf

14.12.2015 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 2760 x