www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:ČTVRTEK 22.10.2020 SVÁTEK MÁ:SABINA}
AKTUALITY / Obecné informace

Online soutěžní kvíz


Soutěžní kvíz v oblasti bezpečnosti na internetu.pdf

Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost žáků a studentů, učitelů a rodičů o rizicích internetu a možnostech prevence. HMP vydalo 20. září k projektu tiskovou zprávu, ve které primátor HMP Z. Hřib zdůraznil nutnost o virtuální  bezpečnosti s dětmi hovořit. A to nejen ve školách v rámci výuky, ale i doma s rodiči.

Právě KPBI  je jeden z projektů, který seznamuje děti a mládež jak se chvat bezpečně na internetu již na základních školách! E- learningové lekce a videospoty jsou k dispozici celoročně,  soutěžní znalostní kvíz je možné absolvovat v rámci výuky i nyní na podzim!

Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu, jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny.

Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro větší  znalce problematiky elektronické bezpečnosti a opět zde mohou získat hodnotné ceny od partnerů projektu - sdružení CZ.NIC, společností Microsoft a GORDIC.

Lekce, soutěžní kvízy a podmínky soutěže jsou dostupné na webu www.kpbi.cz . Soutěž  končí 15. listopadu 2019!

Poté bude následovat losování vítězů, prezenční krajská finále soutěžního kvízu PLUS a závěrečné vyhodnocení účasti žáků a studentů a škol v Rezidenci primátora.

Pro vyšší motivaci účasti v základních a středních školách vyhlásil kraj hl.m.Praha soutěž škol!

Prvé tři školy z každé kategorie s největším počtem úspěšných absolventů soutěžního kvízu získají poukázky v hodnotě 20 – 15 – 10 tisíc Kč na nákup pomůcek pro výuku v předmětech ICT.

V roce 2018 se do soutěžního kvízu zapojilo více jak 31 000 žáků a studentů z celé ČR. Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže na internetu dělají žákům a studentům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.

V loňském roce v Praze byl počet registrovaných žáků a studentů 2485, z toho úspěšných absolventů soutěžního kvízu 1467. Kvíz PLUS úspěšně absolvovalo 78 studentů. Do soutěže se zapojilo jen 44 pražských škol.

V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

 

30.09.2019 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 588 x